عکاسی در برف

چگونه میتوان عکاسی در برف را انجام داد ؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا مناظر دست نخورده، بارش برف آرام در شهر، یا جنگ حماسی برفی را که فرزندانتان در روز تعطیلی مورد انتظارشان از مدرسه انجام می دهند، پیدا کنید.

 

آقای معین شفیعی در زمینه عکاسی به همراه تیمی قدرتمند فعالیت میکنند

 

بسیاری از عکاسان لنز پرایم شارپ و با کارایی بالا را به صورت روزانه ترجیح می‌دهند، اما اگر نمی‌خواهید فقط به یک فاصله کانونی محدود شوید، می‌خواهید هنگام تعویض لنز از خطر گیر افتادن تراکم در داخل بدنه دوربین خود جلوگیری کنید. خارج از منزل. یک لنز زوم طیف وسیعی از فواصل کانونی را بدون آسیب رساندن به تجهیزات شما در اختیار شما قرار می دهد. زمانی که میخواهید کار را انجام دهید، مطمئن شوید که یک فیلتر UV یا شفاف برای محافظت از عنصر جلویی لنز شما در برابر رطوبت وجود دارد. قبل از اینکه به بیرون بروید، کاپوت لنز خود را بگیرید تا در اثر برف بسیار بازتابنده و تازه باریده شده، از شعله ور شدن لنز جلوگیری کنید. علاوه بر این، یک پلاریزه می‌تواند به به حداقل رساندن یا از بین بردن تابش نور در سطوح پوشیده از برف و یخ در دماهای سرد کمک کند. همچنین می توان از فیلتر پلاریزه برای تاریک کردن آسمان روشن و بدون ابر یا کمک به افزایش اشباع استفاده کرد.

از دوربین خود محافظت کرده و به آن سرویس دهید

هنگامی که دوربین شما بیرون است، درپوش لنز را در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، نگه دارید تا از فرود دانه های برف و احتمالاً ذوب شدن آن در قسمت جلویی لنز خود جلوگیری کنید. اگر لنز شما مه آلود یا لک شده است، از دمیدن هوای گرم روی آن خودداری کنید تا از احتمال پوشاندن لایه نازکی از یخ آن جلوگیری شود. به پارچه های لنز میکروفیبر خود تکیه کنید و از بسته بندی وسایل اضافی نترسید. نگه داشتن نفس هنگام بالا آوردن دوربین به سمت صورت خود برای گرفتن عکس می تواند از مه آلود شدن صفحه LCD و منظره یاب شما نیز جلوگیری کند. اگر دما به اندازه کافی سرد نیست و برف مرطوب تر از خشکی است، وسایل بارانی را در نظر بگیرید. در حالی که برخی از دوربین ها نسبتاً در برابر آب و هوا مقاوم هستند، حتی یک کیسه پلاستیکی و یک نوار لاستیکی با باز شدن کیسه در جلوی لوله لنز می تواند جایگزین سریعی در هوای نامساعد و ناگهانی باشد. پوشش‌های بارانی که به‌طور خاص برای دوربین‌های DSLR با لنز متصل مانند این پوشش بارانی Ruggard طراحی شده‌اند، دارای بند کشی و رویکردی کاملاً شفاف برای کار با دوربین در باران یا برف هستند.

از هیستوگرام استفاده کنید

برای خواندن دقیق صحنه، به جای صفحه LCD، به بازخوانی هیستوگرام خود اعتماد کنید. همانطور که خواندن و اندازه گیری صحیح صحنه برای دوربین شما دشوار است، قضاوت در مورد یک تصویر بر روی یک صفحه LCD کوچک در زیر یک خورشید درخشان یا در وسط یک منظره پوشیده از برف بسیار انعکاسی برای شما دشوار است.

آرام بمانید

در نهایت، ترکیب مناظر برفی زمانی بهترین کار را انجام می‌دهد که مناطق سفید وسیع با کنتراست و گاهی اوقات، روسری، سورتمه یا تاکسی با رنگ‌های روشن زنده شوند. اگر رنگ روشنی وجود ندارد که بخواهید آن را ثبت کنید، برای داشتن تصویری بکرتر، عکاسی سیاه و سفید را در نظر بگیرید. از قبل در مورد جایی که در حال پیاده روی هستید فکر کنید و مطمئن شوید که رد پای شما در کادر قرار نمی گیرد. اگر هنگام عکاسی بیرون از خانه برف می بارد و متوجه شدید که بارش برف حواس شما را پرت می کند، یک سه پایه قرار دهید و سرعت شاتر خود را کاهش دهید تا دانه های برف در حال سقوط از صحنه خود پاک شود. برعکس، از سرعت شاتر سریع برای متوقف کردن اکشن استفاده کنید و بارش برف را روی صحنه خود برجسته کنید. سعی کنید زمان را هدر ندهید، زیرا نور زمستانی به سرعت تغییر می کند. این احتمال وجود دارد که به اندازه ای که فکر می کنید زمان زیادی برای گرفتن چندین عکس با همان نور ندارید!

 

صفحه اینستاگرام آقای معین شفیعی را دنبال نمایید